ទីតាំងទី២ ស្ពានអាកាស ចោមចៅ
ការចុះទស្សនកិច្ចសិក្សា របស់និស្សិតឆ្នាំទី១ ឆមាសទី១ នៃមហាវិទ្យាល័យ ទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ ចំនួន ១០៩នាក់ ទៅកាន់ ស្ថានទូតនៃសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូនេស៊ី ប្រចាំនៅកម្ពុជា
“ការចុះទស្សនកិច្ចសិក្សា របស់និស្សិតឆ្នាំទី១ ឆមាសទី១ នៃមហាវិទ្យាល័យ ទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ ចំនួន ១០៩នាក់ ទៅកាន់ ស្ថានទូតនៃសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូនេស៊ី ប្រចាំនៅកម្ពុជា”
ឯកឧត្តម លី ណាវុឌ្ឍ អគ្គនាយករង នៃប៊ែលធី គ្រុប និងជាសាកលវិទ្យាធិការ នៃសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ បានដឹកនាំនិស្សិតឆ្នាំទី១ ឆមាសទី១ មកពីមហាវិទ្យាល័យ ទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ នៃសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ ទាំងពីរទីតាំង សរុបចំនួន ១០៩នាក់ ចុះទស្សនកិច្ចសិក្សា (Study Tour) នៅស្ថានទូតនៃសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូនេស៊ី ប្រចាំនៅកម្ពុជា ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តមបណ្ឌិត Santo Darmosumarto ឯកអគ្គរដ្ឋទូតនៃសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូនេស៊ី ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
ការចុះទស្សនកិច្ចសិក្សានេះ បានរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណង ដើម្បីផ្តល់ឱកាសជូនដល់និស្សិត ដែលកំពុងសិក្សាលើជំនាញទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិទាំងអស់ បានសិក្សាឈ្វេងយល់អំពីតួនាទី ភារកិច្ច និងការទទួលខុសត្រូវរបស់ស្ថានទូត ដែលជាស្ថានទូតតំណាងរបស់រដ្ឋមួយ ប្រចាំនៅរដ្ឋមួយផ្សេងទៀត។ ជាពិសេស និស្សិតបានយល់ដឹងកាន់តែស៊ីជម្រៅអំពីទំនាក់ទំនងការទូត និងជាប្រពៃណីរវាងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូនេស៊ី។
ការចុះទស្សនកិច្ចសិក្សានេះ បានរៀបចំឡើងនាថ្ងៃអង្គារ ៥ រោច ខែផល្គុន ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស. ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅស្ថានទូតនៃសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូនេស៊ី ប្រចាំនៅកម្ពុជា។