ទីតាំងទី២ ស្ពានអាកាស ចោមចៅ
“ពិធីសូត្រមន្ដចម្រើនព្រះបរិត្ត ក្នុងកម្មវិធីសង្ក្រាន្តសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ លើកទី៤ ឆ្នាំ២០២៥”
ឯកឧត្តម លី ណាវុឌ្ឍ អគ្គនាយករង នៃប៊ែលធី គ្រុប និងជាសាកលវិទ្យាធិការ នៃសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុង “ពិធីសូត្រមន្ដចម្រើនព្រះបរិត្ត ក្នុងកម្មវិធីសង្ក្រាន្តសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ លើកទី៤ ឆ្នាំ២០២៥” ដើម្បីអបអរសាទរពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស. ២៥៦៨ - ព.ស. ២៥៦៩ ខាងមុខនេះ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ ថ្នាក់ដឹកនាំ បុគ្គលិក សាស្រ្តាចារ្យ និស្សិត នៃសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ និងសិស្សានុសិស្ស នៃសាលា ប៊ែលធី អន្តរជាតិ ផងដែរ។
ពិធីសូត្រមន្ដចម្រើនព្រះបរិត្តនេះ បាននិមន្ដព្រះសង្ឃចំនួន ៧ អង្គ មកពីវត្តចំនួន៦ ដូចជា វត្តបទុមវ័ន (ក្រាំងក្រូច) វត្តឧត្តមគិរី (ភ្នំតូច) វត្តអង្គលំទង វត្តជោតនារាម (ថ្មី) វត្តអម្ពវ័ន (ស្វាយទាប) និង វត្តសាលព្រឹក្ស (ត្រាំខ្នារ) នៃខេត្តកំពង់ស្ពឺ។
ពិធីនេះបានប្រព្រឹត្តទៅនាថ្ងៃសុក្រ ១៥រោច ខែផល្គុន ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស. ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ ទីតាំងទី២-ស្ពានអាកាសចោមចៅ។